• English
    • українська
  • українська 
    • English
    • українська
  • Увійти
Дивитися документ 
  • Головна
  • Періодичні видання ВНТУ
  • Наукові праці Вінницького національного технічного університету
  • Наукові праці ВНТУ. 2020. № 3
  • Дивитися документ
  • Головна
  • Періодичні видання ВНТУ
  • Наукові праці Вінницького національного технічного університету
  • Наукові праці ВНТУ. 2020. № 3
  • Дивитися документ
Сайт інституційного репозитарію ВНТУ містить роботи, матеріали та файли, які були розміщені докторантами, аспірантами та студентами Вінницького Національного Технічного Університету. Для розширення функцій сайту рекомендується увімкнути JavaScript.

3D-біопринтинг і розвиток класифікацій дентальної імплантації

Автор
Злепко, С. М.
Тимчик, С. В.
Паламарчук, М. І.
Коваль, Л. Г.
Душкевич, А. Л.
Дата
2020
Metadata
Показати повну інформацію
Collections
  • Наукові праці ВНТУ. 2020. № 3 [5]
Анотації
Регенеративна медицина як самостійна галузь сформувалась у кінці минулого століття. До її складу входять клітинні технології, клітинна терапія, субклітинна хірургія, таргетна терапія, ЗD- біопринтинг, дентальна імплантологія та інші. Відкриття в галузі медико-біологічної науки за останні тридцять років та сучасні інформаційні технології сприяли розвитку регенеративної медицини, яка посідає провідні позиції в науці. З організаційно-системних позицій регенеративну медицину можна розглядати як комплексну систему науково-дослідних, практичних і біоетичних заходів, яка, використовуючи наявні в організмі людини механізми відновлення тканин, регенерації й морфогенезу, здатна адекватно відновлювати структури й функції пошкодженого органа або тканини. До найперспективніших напрямків розвитку регенеративної медицини належать протеомні дослідження, дослідження з використанням клітинних технологій, тканинна інженерія, технологія створення біоматеріалів, ЗD-біопринтинг та інші сучасні й надсучасні технології. Однак наявність великої кількості класифікацій створює інформаційне протиріччя, коли, з одного боку, чим більше класифікацій використано, тим більше інформації отримує лікар, а з іншого – чим більше окремих класифікацій запропоновано лікареві, тим більша ймовірність прийняття неоднозначного рішення внаслідок надлишкової інформації, яка для кожного фахівця буде різною як за обсягом, так і за змістом. У роботі запропоновано інтегровану класифікацію засобів дентальної імплантації на основі нового класу дентальних імплантів-інтелектуальних дентальних імплантів і трьох нових класифікаційних ознак, що забезпечило розв'язок інформаційного протиріччя й досягнення інформаційного балансу, усунення неоднозначних рішень і надлишкової інформації.
URI:
http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/31630
Відкрити
Злепко.pdf (343.0Kb)

Інституційний репозиторій

ГоловнаПошукДовідкаКонтактиПро нас

Ресурси

JetIQСайт бібліотекиСайт університетаЕлектронний каталог ВНТУ

Перегляд

Всі архівиСпільноти та колекціїЗа датою публікаціїАвторамиНазвамиТемамиТипВидавництвоМоваУДКISSNВидання, що міститьDOIЦя колекціяЗа датою публікаціїАвторамиНазвамиТемамиТипВидавництвоМоваУДКISSNВидання, що міститьDOI

Мій обліковий запис

ВхідРеєстрація

Статистика

View Usage Statistics

ISSN 2413-6360 | Головна | Відправити відгук | Довідка | Контакти | Про нас
© 2016 Vinnytsia National Technical University | Extra plugins code by VNTU Linuxoids | Powered by DSpace
Працює за підтримки 
НТБ ВНТУ