Використання тривимірного моделювання для визначення масо-вагових характеристик людини по її антропометричним параметрам
Author
Романюк, О. Н.
Захарчук, М. Д.
Снігур, А. В.
Коваль, Л. Г.
Михайлов, П. І.
Чехмейструк, Р. Ю.
Date
2021Metadata
Show full item recordCollections
- Наукові роботи каф. ПЗ [1341]
Abstract
Тривимірні моделі людини є найреалістичнішими, відображають анатомічну структуру, точно передають рельєфні та кольорові особливості об’єкта, підлягають модифікації для зміни зовнішності. 3D- модель є багатофакторним джерелом інформації про пацієнта, дозволяє істотно знизити необхідний обсяг взаємодії з користувачем порівняно з існуючими методами.
У роботі запропоновано використовувати тривимірне моделювання для визначення масо-вагових характеристик людини по її антропометричних параметрах. Для цього використовують 3D-сканери (боді-сканери для оцифрування тіла), що дає можливість створювати в 3D просторі модель тіла людини на повний зріст, а також окремих частин тіла.
Використання тривимірного моделювання для діагностики має такі переваги: висока оперативність проведення обстеження; висока достовірність діагностики; можливість проведення обстежень пацієнтів у різних позиціях; висока точність вимірювання, можливість архівування, безконтактний метод вимірювання.
Проведено аналіз предметної галузі. Наведено формули для розрахунку індексу маси тіла, об'єму тіла, відсотку жиру в організмі, площі тіла, відсоток підшкірного жиру в тілі на основі вимірянь параметрів по тривимірній моделі.
Запропоновано метод визначення площі тіла з використанням полігональної моделі людини шляхом знаходження суми площ складових трикутників.
Запропоновано метод визначення об’єму тіла з використанням тривимірної моделі людини шляхом виконання зрізів горизонтальними площинами. В результаті отримують сегмент тіла. Отриманий верхній зріз триангулюють з метою заміщення сегменту трикутними призмами. Для цього використовують вертикальні площини, які перпендикулярні до основи сегменту. У подальшому знаходять об’єми складових трикутних призм, якими заміщують сегменти. Сума їх об’ємів визначає об’єм сегменту. Для знаходження об’єму тіла людини підсумовують об’єми складових сегментів з урахуванням масштабу. Проведені дослідження можуть бути використанні в медичній практиці
URI:
http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/33415