Аспекти прогнозування за методом граничних елементів деформативності фундаментів
Abstract
Магістерська дисертація присвячена доопрацюванню і прикладанню розрахунково-теоретичного апарату проектування за МГЕ ефективних фундаментів із буро набивних паль висотних будівель.
В рамках роботи виконано числові дослідження взаємодії буро набивних пальових фундаментів з ґрунтовим масивом, які дозволили виявити нові теоретичні підходи до актуального питання сучасної механіки ґрунтів – удосконалення максимально адекватної моделі ґрунту для проведення проектних практичних розрахунків по визначенню несучої спроможності буро набивних паль фундаментів будівлі. В роботі наведено теоретичні основи дослідження поведінки під навантаженням буро набивних паль за сучасним числовим МГЕ.
Розроблено метод оцінок проектних рішень, який крім загальної вартості будівель враховує використання механічних властивостей основ фундаментів.
Загальні механічні властивості ґрунтів з метою їх практичного прикладання сформульовано у вигляді визначальних законів (у вигляді рівнянь стану).
В магістерські роботі проведено аналіз напрацьованих в механіці ґрунтів матеріалів з цього питання, та з позицій механіки дисперсного середовища викладено уявлення про особливості поведінки під навантаженням буро набивних паль будівлі. Теоретичні питання висвітлені в об’ємі, що дозволяє продумано підійти до оцінки роботи ґрунтів в основах фундаментів і проектування їх за межами пружності. Наведено методику розрахунку цього конструктивного розв’язку фундаментів (буро набивних паль ) для висотних споруд за сучасними комп’ютерними технологіями на основі МГЕ. Прикладання числового МГЕ до розв’язків задач геомеханіки, процесу осідання основ та допустимих навантажень на них обґрунтовано теоретичними викладками, підкріплено та проілюстровано даними числового розрахунку.
В магістерські роботі наведено рішення технічної, економічної, організаційної частин
для споруди, техніко-економічне обґрунтування ефективности прийнятих рішень, питання техніки безпеки та безпеки життєдіяльності.
URI:
http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/26145