Аналіз конструкцій та приводів робочих органів механізмів ущільнення твердих побутових відходів у сміттєвозі
Анотації
В України щорічно накопичується близько 54 мільйони кубічних метрів твердих побутових відходів, з яких 93,8 % направляються на сміттєзвалища та полігони, 2 % піддаються спалюванню на сміттєспалювальних заводах, а 4,2 % потрапляє на пункти збору вторинної сировини та сміттєпереробні заводи. Тому вітчизняне комунальне господарство повинно мати в своєму розпорядженні високопродуктивні та багатофункціональні спеціальні автомобілі, зокрема сміттєвози, призначені для ефективного збору твердих побутових відходів.
Метою цього дослідження є аналіз конструкцій та приводів робочих органів механізмів для ущільнення твердих побутових відходів у сміттєвозі для визначення можливостей їхнього подальшого вдосконалення. У цій роботі здійснено аналіз конструкцій та приводів робочих органів механізмів ущільнення твердих побутових відходів у сміттєвозі методом аналізу наукових літературних джерел з метою виявлення можливих шляхів покращення їхньої ефективності. Гідравлічний привод робочих органів механізмів для ущільнення твердих побутових відходів у сміттєвозі живиться від насосної станції сміттєвоза. У роботі наведені схеми вітчизняних та закордонних механізмів ущільнення твердих побутових відходів у сміттєвозі. Виявлено, що загальною проблемою цього типу машин є використання гідроприводу на основі одного нерегульованого насоса. Це призводить до ситуації, коли для регулювання швидкості роботи робочих органів частина робочої рідини під високим тиском направляється у гідравлічний бак через запобіжний клапан, що веде до значних непродуктивних втрат потужності.
Дослідження підтверджує, що одним із способів покращення механізмів для ущільнення твердих побутових відходів у сміттєвозі є застосування чутливої до навантаження схеми. Це може сприяти мінімізації втрат потужності гідроприводу під час роботи, що в свою чергу призведе до підвищення ефективності системи керування гідроприводу робочих органів у різних робочих режимах.
URI:
https://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/42786