Шум як ергономічний фактор виробничого процесу
Автор
Борисюк, Д. В.
Спірін, А. В.
Присяжнюк, Д. В.
Твердохліб, І. В.
Дата
2023Metadata
Показати повну інформаціюCollections
Анотації
В умовах високого технічного оснащення праці, комплексної механізації та автоматизації виробництва та інформатизації всього суспільства, коли продуктивність праці залежить насамперед від умілого використання машин, виникає нагальна потреба як найдоцільнішого поєднання живої праці й засобів виробництва, впровадження таких форм і методів обслуговування машин, які забезпечують їхнє найефективніше застосування за умови збереження здоров’я та високої працездатності працівників.
Деякі виробничі процеси супроводжуються значним шумом. Джерела інтенсивного шуму на виробництві – машини і механізми з неврівноваженими обертовими масами, а також технологічні установки і апарати, в яких рух газів і рідин відбувається з великими швидкостями і має пульсуючий характер.
Представлене дослідження стосується визначення безпеки працюючих при впливі на них одного з найбільш небезпечних виробничих факторів – шуму.
Визначено, що шум, як і будь-який інший фактор навколишнього середовища, здійснює вплив на організм людини. Дослідження біологічного впливу шуму на людину показали, що цей вплив залежить від фізичних параметрів звуку. Слід зазначити, що вплив цей залежить не тільки від спектру звукових частот, амплітуди та гучності, але і від послідовності їх появи і звикання до них людини.
Встановлено, що у результаті тривалого впливу шуму на людину, порушується нормальна діяльність серцево-судинної і нервової системи, травних і кровотворних органів, розвивається професійна глухуватість, прогресування якої може привести до повної втрати слуху.
URI:
https://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/42814