• English
    • українська
  • українська 
    • English
    • українська
  • Увійти
Дивитися документ 
  • Головна
  • Науково-технічна бібліотека
  • Публікації співробітників бібліотеки
  • JetIQ
  • Дивитися документ
  • Головна
  • Науково-технічна бібліотека
  • Публікації співробітників бібліотеки
  • JetIQ
  • Дивитися документ
Сайт інституційного репозитарію ВНТУ містить роботи, матеріали та файли, які були розміщені докторантами, аспірантами та студентами Вінницького Національного Технічного Університету. Для розширення функцій сайту рекомендується увімкнути JavaScript.

Порівняльний аналіз інструментів UML-моделювання для освітніх цілей підготовки майбутніх фахівців у галузі інформаційних технологій

Автор
Лень, А. В.
Карабін, О. Й.
Вовкодав, О. В.
Іваницький, Р. І.
Ясінський, А. М.
Дата
2025
Metadata
Показати повну інформацію
Collections
  • JetIQ [207]
Анотації
У статті наведено порівняльний аналіз сучасних інструментів для побудови UML-діаграм, що використовуються під час проєктування та моделювання інформаційних систем. Дослідження охоплює широкий спектр програмних засобів – від класичних десктопних CASE-середовищ до сучасних онлайн-сервісів та легких редакторів, що інтегруються у веб-середовище та хмарні платформи. Проаналізовано низку ключових характеристик, серед яких: тип ліцензії, підтримувана версія UML, функціональні можливості, наявність оновлень, тип інтерфейсу, підтримка командної роботи, а також придатність до використання в освітньому процесі під час підготовки майбутніх фахівців у галузі інформаційних технологій. Окрему увагу приділено розмежуванню інструментів, що орієнтовані на повноцінне моделювання інформаційних систем, і тих, які більше підходять для візуалізації готових діаграм або демонстраційних матеріалів. У процесі дослідження також проведено огляд наукових джерел та сучасних публікацій, що висвітлюють тенденції використання UML-діаграм у сфері проєктування та цифрового моделювання систем. На основі отриманих даних здійснено узагальнення практичних аспектів застосування UML-інструментарію як в освітньому середовищі, так і в професійній розробці програмного забезпечення. У результаті роботи представлено порівняльну таблицю, яка полегшує вибір середовища відповідно до потреб користувача. Зроблено висновки щодо доцільного використання кожного з розглянутих інструментів у різних контекстах – зокрема в освітніх, дослідницьких і прикладних завданнях. Також сформульовано практичні рекомендації щодо впровадження ефективних інструментів моделювання у процес підготовки молодих фахівців, а також визначено перспективи для подальших досліджень у напрямку вивчення інтеграції UML-середовищ в освітні курси та розробки діаграм для конкретних прикладів інформаційних систем.
URI:
https://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/50918
Відкрити
197482.pdf (713.1Kb)

Інституційний репозиторій

ГоловнаПошукДовідкаКонтактиПро нас

Ресурси

JetIQСайт бібліотекиСайт університетаЕлектронний каталог ВНТУ

Перегляд

Всі архівиСпільноти та колекціїЗа датою публікаціїАвторамиНазвамиТемамиТипВидавництвоМоваУДКISSNВидання, що міститьDOIЦя колекціяЗа датою публікаціїАвторамиНазвамиТемамиТипВидавництвоМоваУДКISSNВидання, що міститьDOI

Мій обліковий запис

ВхідРеєстрація

Статистика

View Usage Statistics

ISSN 2413-6360 | Головна | Відправити відгук | Довідка | Контакти | Про нас
© 2016 Vinnytsia National Technical University | Extra plugins code by VNTU Linuxoids | Powered by DSpace
Працює за підтримки 
НТБ ВНТУ